Křeček Syrský

délka: až 18cm
váha: až 190gramů
délka života: 2-3roky
samotář (1klec=1křeček)
nenáročný na chov
Měl by mít klec nebo box velký alespoň 50x30x35cm ale čím vetší tím lepší.
 
Co do klece?
misku s vodou či napáječku
miska s krmením
domeček může ale nemusí být
nevoněné papírové kapesníčky na hnízdo
 
Podestýlka:
bezprašné piliny, hobliny(např.:PEPE)
pod hobliny třeba trochu tohohle (např.:Cat´s Best)
 
Zábava:
kolečko na běhání (ne železné)
na okusování větev z ovocných stromů (např.:jabloň, ....)nebo kus tvrdého neplesnivého chleba
 
Krmení:
směs pro křečky (např.:Versele-Laga- Hamster Nature
kousek jablka, kolečko mrkve...... SESCHLÉ IHNED VYHODIT!!!!!
Křečkům nedáváme sladké, kořeněné, slané a podobné potraviny mohly by ohrozit jejich zdraví či život!!!
 
Křečci si 'syslí' takže si dělají hromádky z krmiva které je nutné kontrolovat kvůli seschlému nebo dokonce plesnivému jídlu.
Křeček může být dobrý kamarád když ho pečlivě ochočíte, křeček není hračka a nemá potřebu se mazlit ale k večeru kdy se křečci probouzí(jsou to noční tvorové) si je můžete pochovat, křečka ale namačkejte a nedávejte ho do žádných hraček(autíček,domečků,atd.), nepořizujte křečka malým dětem které zvířátko ještě neměli(zhruba do 6ti let), a když zvíře pořizujete musíte vysvětlit dětem že to není hračka a že se nemá mačkat.
Chov:
Samičku nenakrýváme dříve než ve 4ech měsících, samičce dáme papír.kapesníčky na stavbu hnízda a nerušíme ji. Březost trvá 15-17dní a rodí se 5-10mláďat, vyjímečně 15mláďat, která jsou holá a slepá, kolem 5tého dne jsou jemně osrstěná, oči otevřou kolem 14tého dne, ve 3ech týdnech jsou samostatná a ve 4ech mohou odejít do nových domovů. Než se rozhodnete pro odchov mláďat,  zjistěte si,  zda jim dokážete najít vhodný domov. 
Křečci mají různé barvy, zlatá, černá, medová, čokoládová, rezavá, žlutá, holubí šedá, modrá, safírová, krémová, skořicová, sobolí, atd.,jsou i různé znaky, paskovaný křeček, želvovinový křeček a dominantně tečkovaný křeček.

Jsou i tři typy srsti křečků, dlouhosrstý, krátkosrstý a rex srst(kudrnatý), a potom je saténový křeček který má lesklou srst.

 

Doporučuji si koupit  tuto knížku od Angely Beckové.